Strona główna » Czy drewniane domki letniskowe mogą być użytkowane cały rok?

Czy drewniane domki letniskowe mogą być użytkowane cały rok?

kobieta na werandzie domku letniskowego

Drewniany domek letniskowy to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu latem. Czy nadejście zimy musi jednak oznaczać koniec sezonu wypoczynkowego? Niekoniecznie. W artykule wyjaśniamy, czy z letniskowych domków z drewna można korzystać też w okresie jesienno-zimowym.

Zalety drewnianych domków letniskowych

Drewniane domki letniskowe zachwycają pięknym wyglądem. Wspaniale komponują się z ogrodem czy lasem, tworząc klimatyczną przestrzeń. Wysokie walory wizualne to jednak nie jedyna zaleta domków letniskowych z drewna – na uwagę zasługują również ich doskonałe właściwości fizyczne i mechaniczne. Jako producent domków letniskowych w Małopolsce korzystamy z certyfikowanego drewna C24. Materiał ten wyróżnia się wyjątkową odpornością na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych.

Drewno jest nie tylko bardzo wytrzymałe, ale cechuje się także niskim współczynnikiem przewodności cieplnej. Dlatego też latem domek z drewna nadmiernie się nie nagrzewa, z kolei podczas chłodów – dobrze trzyma ciepło w środku. Co ważne, drewniane domki letniskowe można z łatwością ocieplić. Dzięki temu możliwe jest komfortowe korzystanie z nich również jesienią czy zimą.

Jak ocieplić drewniany domek letniskowy?

Zadbanie o właściwą termoizolację domku letniskowego z drewna to kwestia kluczowa, by był funkcjonalny cały rok. Ocieplenie można wykonać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji. W tym celu wykorzystuje się m.in. wełnę mineralną albo piankę PUR.

Jesteśmy doświadczonym producentem domków letniskowych, który w ramach dodatkowej usługi zajmuje się również ocieplaniem stawianych konstrukcji. Aby zapewnić odpowiedni komfort użytkowania domku letniskowego zimą, warto rozważyć montaż okien PCV – gwarantujących doskonałą szczelność, co pozwala uniknąć strat ciepła.